Kraunasi...
ĮMONĖS ADRESAS:
Vyšnialaukio g. 16, Kaunas LT-45486
Telefonai pasiteiravimui:
+370 69949604
+370 37 383463
Darbo laikas:
Pirm-Ket: 8:00-16:30
Penkt: 8:00-16:00

Apsaugos nuo viršįtampių įrengimas

Viršįtampiai – tai  trumpalaikiai, mikrosekundžių trukmės įtampos šuoliai, kelis ar keliasdešimt kartų viršijantys nominalią įtampą elektros tinkle.  Pagal  juos sukeliančias priežastis, jie skirstomi į vidinius, atmosferinius ir statinius.

Dėl žalingų aplinkos poveikių elektros sistemoje atsiranda įvairių gedimų, dažniausiai trumpųjų jungimų. To pasekoje, elektros srovei žalingai veikiant įrenginius, gali sumažėti ar pradėti svyruoti įtampos tinkle. Todėl trumpieji jungimai turi būti greitai šalinami atjungiant nuo elektros tinklo sužalotą elementą. Šį darbą atlieka specialūs automatiniai įrenginiai vadinami relinėmis apsaugomis.

Reikalavimai keliami relinei apsaugai:

  • selektyvumas – atjungti tik tą elektros sistemos elementą, kuris yra sugedęs;
  • jautrumas – reaguoti į avarinius elektros sistemos rėžimus, bet nereaguoti į normalią būseną;
  • reakcija – kuo greičiau atjungti sugedusį elementą;
  • patikimumas – nors relinė apsauga veika palyginus retai, tačiau esant avariniam rėžimui turi būtinai suveikti.

Relinė apsauga ne tik atjungia sugedusius elementus, bet ir signalizuoja apie jų nenormalią būseną reaguodamos į:

  • srovės padidėjimą;
  • srovės padidėjimą ir krypties kitimą;
  • varžos kitimą;
  • srovių skirtumo tarp dviejų taškų padidėjimą
  • įtampos padidęjimą arba sumažėjimą

Žmonės dažnai klysta manydami, kad kompiuterius, modemus ir net matavimo bei valdymo sistemas tinkamai apsaugo išorinė apsauga nuo žaibo. Vien tik geras įžeminimo, apsaugos nuo žaibo, potencialų išlyginimo sistemų suprojektavimas ir įdiegimas negarantuoja įrenginių apsaugos nuo viršįtampių. Tai tik būtinos efektyvaus viršįtampių apsaugų, kurios yra naudojamos slopinti nepageidautinus įtampos šuolius ar gedimus, ir apsaugoti elektros įrenginius, veikimo sąlygos.

Siekiant išvengti viršįtampių sukeltos didelės ekonominės bei moralinės žalos, būtina įdiegti tiek išorinės apsaugos nuo žaibo, įžeminimo ir potencialų suvienodinimo sistemas,  tiek apsaugos nuo impulsinių viršįtampių poveikio priemonių kompleksą.

Viršįtampio iškroviklius reikia sistemingai kontroliuoti vizualiai (ne rečiau 1 kartą per metus), ypač po audrų. Kai prietaiso langelio spalva pakinta (pasidaro raudona), reikia kreiptis į specialistus.

 

 

mersin escort